Wyróżnione posty

dwufazowa wentylacja Cuiras (BCV)

March 7, 2018

 

Wentylacja dwufazowa (Cuirass Ventilation) lub Hayek BCV
 

Oddychanie składa się z dwóch faz: Inspiracji i Wygaśnięcia. Podczas fazy wdechu przepona porusza się w dół, podczas gdy mięśnie żeber wyciągają żebra, rozszerzając klatkę piersiową. To rozszerza płuca i generuje niższe ciśnienie wewnątrz jamy klatki piersiowej niż na zewnątrz.

 

Zmniejsza to ciśnienie poniżej normalnego ciśnienia atmosferycznego, powodując przepływ powietrza przez nos i usta oraz do płuc. Nazywa się to oddychaniem podciśnieniem. Kiedy oddychamy, mięśnie się rozluźniają, przepona przesuwa się w górę iw dół, co wypycha powietrze z płuc.

Wentylacja dwufazowa działa w ten sam sposób, zasysając membranę i wytwarzając podciśnienie w klatce piersiowej - fazę wdechową.

Jednak to, co czyni BCV tak wyjątkowym, to faza aktywna, która wykorzystuje nadciśnienie, aby wypchnąć powietrze z płuc - fazę wydechową.
 

Zdarza się, że w naturalny sposób oddychamy.

 

 

 

 

 

 

Z ponad 300 publikacjami do tej pory, BCV jest bardzo dobrze sprawdzoną metodą wentylacjiBCV zapewnia Wentylacja dwufazowa zapewnia skuteczną i skuteczną metodę nieinwazyjnej wentylacji zewnętrznej i stanowi realną alternatywę dla tradycyjnych form wentylacji.

 

BCV działa Ponieważ wentylacja jest dwufazowa, możliwe jest osiągnięcie zarówno wyższych objętości oddechowych (ujemna objętość oddechowa wdechu i dodatnia objętość wydechowa), jak i wyższych częstotliwości w zakresie od 6 do 1200 oddechów na minutę. Wszystko to pozwala użytkownikowi na właściwą i całkowitą kontrolę stosunku I: E, bez konieczności polegania na biernym odrzucie pacjenta. Wentylacja dwufazowa Udowodniono, że wentylacja zmniejsza śmiertelność, zwiększa komfort pacjenta i pozwala uniknąć wielu szkodliwych skutków ubocznych związanych z innymi istniejącymi technikami wentylacyjnymi.

 

 

 

 

 

Przykładowe grupy pacjentów:

 

  • Ostra niewydolność oddechowa

  • Przewlekła obturacyjna niewydolność płucna, nerwowo-mięśniowa

  • Urazy głowy i kręgosłupa

  • Mukowiscydoza i ci, którzy wymagają pomocy fizjoterapeutycznej, odnoszą się do choroby płuc

  • Osoby cierpiące na astmę

  • Obsługa słupków wentylacyjnych

  • Post fontan, fallot

  • Zapaść płuc

  • Odma płucna

  • ... i wiele innych.

 

 

 

 

 

 

Zastosowanie BCV

Możesz zastosować wentylację biassową Biphasic praktycznie z każdym pacjentem, który w przeciwnym razie byłby na masce twarzowej i (w większości przypadków) zamiast tracheostomii, a także metodą odsadzania od inwazyjnej wentylacji nadciśnieniowej (IPPV).

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

I Konferencja "Oswoić miopatie" już za nami

September 26, 2018

1/1
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum