Wyróżnione posty

Nowi inwestorzy wspomogą rozwój terapii DYN101 firmy Dynacure

April 2, 2020

Dynacure, firma zajmująca się opracowywaniem leków na etapie klinicznym, której celem jest poprawa życia pacjentów z chorobami rzadkimi i sierocymi, ogłosiła dzisiaj zabezpieczenie dofinansowania w ramach serii C w wysokości 50 mln EUR prowadzonego przez Percepitive Adivisors.
Nowi inwestorzy uczestniczący w tym finansowaniu to Bpifrance Large Venture i fundusze zarządzane przez Tekla Capital Management LLC. Znaczący udział również mieli obecni inwestorzy Dynacure, Andera Partners, Bpifrance poprzez FABS i fundusze Fonds Biothérapies Innovantes et Maladies Rares, Kurma Partners i Pontifax. W związku z dofinansowaniem, dr Henry Skinner, starszy wiceprezes Tekla Capital Management, dołączy do zarządu Dynacure.

„Cieszymy się, że możemy współpracować z Dynacure, ponieważ są pionierami w zastosowaniu terapii antysensownej w leczeniu miopatii miotubularnej i centronuklearnej” - powiedziała Ellen Hukkelhoven, dyrektor zarządzająca Perceptive Advisors. „Firma Perceptive od dawna angażuje się we wspieranie nowych podejść do rzadkich chorób i cieszymy się na współpracę z oddanym zespołem Dynacure dla szybszego dostarczania DYN101 i innych leków pacjentom”.

(...)

DYN101 jest badaną terapią antysensowną stworzoną do modulacji ekspresji dynaminy 2 (DNM2) w leczeniu miopatii miotubularnej i miopatii centronuklearnych (CNM). Wpływy z finansowania zostaną wykorzystane na dalszy rozwój wiodącego programu Dynacure, DYN101, poprzez trwające badanie kliniczne fazy 1/2 u dorosłych, rozszerzenie programu klinicznego DYN101 na leczenie pacjentów pediatrycznych oraz dalszy rozwój firmy i jej rozwoju.

„Od momentu powstania firmy w 2016 r. Dynacure poczyniła znaczne postępy w bardzo krótkim czasie, dzięki czemu pierwszy pacjent z CNM otrzymał terapię antysensowną DYN101 w marcu 2020 r.” - powiedział Laurent Higueret, dyrektor inwestycyjny w Bpifrance Large Venture. „Widzimy to finansowanie jako nasze zobowiązanie do wspierania Dynacure, gdy rozwijają DYN101 i stają się jednym z przyszłych liderów branży chorób rzadkich”.

„Dzięki wsparciu naszej wybitnej grupy inwestorów dofinansowanie to pozwala nam znacznie przyspieszyć DYN101 poprzez ocenę kliniczną fazy 1/2 zarówno u pacjentów dorosłych, jak i pediatrycznych, oraz rozszerzyć naszą ofertę na inne rzadkie choroby mięśni w celu dalszego rozwoju Dynacure”, powiedział Stephane van Rooijen (MD MBA), dyrektor generalny Dynacure.

 

Pełny tekst oświadczenia w języku angielskim znajdziecie na stronie Dynacure 

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

I Konferencja "Oswoić miopatie" już za nami

September 26, 2018

1/1
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum